Aile Destek Merkezi

BAŞVURU BİLGİLERİ ve ŞARTLARI

Bireysel Danışmanlık

Bireysel danışmanlık, kişinin kendini tanıması, duygusal zorlanmalarının üstesinden gelebilmesi, kararlar alabilmesi ve kişisel gücünü keşfedebilmesi gibi konularda yardımcı olmayı amaçlayan bir danışmanlık hizmetidir.

Diyetisyenlik Hizmeti

Aile Destek Merkezinde verilen diyetisyenlik hizmeti tamamen kişiye özel hazırlanmış programlar ile ilerlemektedir. Kişinin yaşı, cinsiyeti, kilosu ve sağlık problemleri esas alınmaktadır. Amaç bireyleri sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirmektir. Diyetisyenlik hizmeti her danışan için bir yıl içinde 6 seans olarak yapılmaktadır.

Aile ve Çift Terapi Hizmeti

Aile ve çift terapisi; değişimi ve gelişimi sağlamak adına, aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı bir danışmanlık hizmetidir.

Bireysel Danışmanlık ve Aile/Çift Terapi Hizmeti Özellikleri

- Pendik’te ikamet etme şartı aranır.

- Psikolojik Danışmanlık Hizmeti 20-60 yaş arası vatandaşlarımıza verilir. 20 yaş altı ve 60 yaş üstüne hizmet verilememektedir.

- Vatandaşlarımız 444 81 80 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak talep oluşturabilirler. 

- Başvuru esnasında psikolojik danışmanlık hizmeti almak isteyen kişinin bizzat kendisinin başvuru yapması istenir. Eğer yapamıyorsa başvurunun kimin için istendiği ve yaşı belirtilmelidir.

- Başvuruda alınmak istenen hizmetin türü ( Bireysel, aile danışmanlığı) ve varsa kişinin engel durumu belirtilmelidir.

- Alınan başvuru ilgili personele iletilir ve personel vatandaşla görüşerek programına uygun gün ve saatte randevuyu oluşturur.

- Görüşmeler, ihtiyaca uygun olarak ortalama 6 seans olarak planlanmaktadır. Seans sayısı duruma göre değişebilmektedir. Gerektiğinde ilgili kurumlara yönlendirmeler yapılmaktadır.

- Psikologlar ve aile danışmanları tarafından yürütülmekte olan terapi seansları 45 dakika sürmektedir. 

 

Başvuru Sonrası Hizmet Süresi: Kişinin Çağrı Merkezine başvuru yapmasından sonra aranarak uygun gün ve saatte randevu oluşturulur.

Bütün Evraklar Eksiksiz Teslim Edildikten Sonraki Hizmet Süresi: İhtiyaca uygun olarak ortalama 6 seans belirlenir.

 

BİRİNCİ MÜRACAAT YERİ

SOSYAL DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

AİLE DESTEK MERKEZİ

Adres: Doğu Mahallesi Hatboyu Caddesi No 90

Telefon: 444 81 80 - 7416

E-Posta: nkangal@pendik.bel.tr


23 Eylül 2022
Pendik