E-imza

 • SORU 1 :

  İLK DEFA PROJE İMZALAMAK İSTİYORUM İMZA ATABİLMEM İÇİN NE YAPMAM GEREKMEKTEDİR.(dışarından mühendis mimarlar proje ofisleri)

  1.  İmza atacak kişinin adına kayıtlı kendisine ait bir digital imzası olmalıdır.

  2.  Pendik belediyesi e imza sayfasından imza atılmaktadır , https://www.pendik.bel.tr/sayfa/detay/dijital-imza

  3.  İnternet explorer 11 tarayıcı + javanın güncel sürümün yüklü olması gerekmektedir. Java + java 64 bit java resmi websitesinden yüklenecek. Bilgisayar yeniden başlatılacak.

  4. Bilgisayarda bulunan dosya imzalandıktan sonra kullanıcı tarafından kendi bilgisayarına örnk ; İMZALAN BELGE ” Ablok.pdf “ ise “Ablok.pdf.imz” olarak kayıt etmelidir.

  5. Bu dosya “Ablok.pdf.imz” flash bellek , mail ,yada cd ile ilgili yapı denetim firması proje ofisi yada belediyeye gönderilmelidir.İSTEYEN KİŞİ KİMSELER

  SORU 2 :

  İMZA ATAMIYORUM JAVA HATASI VE UYARISI ALIYORUM !

  1. İnternet explorer 11 tarayıcı + javanın güncel sürümün yüklü olması gerekmektedir. Java + java 64 bit java resmi websitesinden yüklenecek. Bilgisayar yeniden başlatılacak.

  SORU 3:

  TÜM ADIMLARI DENİYORUM FAKAT OLMUYOR ?

  Kullanıcı ofiste bulunan başka bir bilgisayardan deneme yapmalı eğer atabiliyorsa imza atamadığı bilgisayar için gerekli teknik desteği dışarıdan kendisi sağlamalıdır. - GENEL YAŞANACAK PROBLEMLERDE GEREKLI DUYURU YAPILMAKTADIR.

   


04 Ağustos 2021
Pendik