Park sayısı 209 oldu

Sülüntepe Muhayyer Sokak Parkı’nın tamamlayarak bölge sakinlerinin hizmetine sunan Pendik Belediyesi bir yandan da bittiğinde Ahmet Yesevi Mahallesi’nin en büyük parkı olacak Kamber Sokak Parkı’nda çalışmalarını sürdürüyor.

Kente yeşil alan ve park kazandırmayı sürdüren Pendik Belediyesi bir parkı daha tamamladı. Sülüntepe Mahallesi’nde yapımı biten Muhayyer Sokak Parkı bölge sakinlerinin hizmetine sunuldu. Oyun gruplarının yer aldığı parkta spor aletleri, bank ve piknik masaları da bulunuyor. Muhayyer Sokak Parkı’nın tamamlanmasıyla ilçe genelinde Pendik Belediyesine ait park sayısı 209’a çıktı.

Dev park tamamlanmak üzere

Öte yandan belediye ekipleri Ahmet Yesevi Mahallesi Kamber Sokak Parkı’ndaki imalat çalışmalarını sürdürüyor. Oyun grupları, fitness aletleri, halı saha, pergola ve piknik masalarını monte eden ekipler halı sahayı bitirmek üzere. Park genelinde yapılacak ağaçlandırmanın ardından Kamber Sokak Parkı bitmiş olacak. Toplamda 5 bin 500 metrekarelik bir alanda inşa edilen park tamamlandığından mahallenin en büyük parkı olacak.


27 Ekim 2022