29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerle kutlanıyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Pendik’te de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında dev Türk bayraklı yürüyüş düzenlendi. Yürüyüş sonrası ise Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde ilçe protokolünün katılımıyla tören programı gerçekleştirildi. Konuşmaların ardından şiirler okundu, halk oyunları gösterisi yapıldı.

Dev Türk bayrağı ile yürüdüler
Bu yıl 99. yılını kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında dev Türk bayraklı yürüyüş düzenlendi. 130 öğrenci ilçe protokolüyle birlikte Pendik sahilden başlayarak çarşı içinde Türk bayrağını taşıdı. Bando eşliğinde gerçekleşen yürüyüşe vatandaşlar da alkışlarıyla destek verdi.

Sahne performansları göz doldurdu
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Türk bayraklı yürüyüşün ardından Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam etti. PEFHEM Halk Oyunları ekibi performanslarıyla göz doldururken Kurtköy Anadolu Lisesi Okul Korosu da Cumhuriyet Bayramı’na özel gösterisini sundu. Hazırladıkları oratoryoda Kurtuluş Savaşı'ndan bu yana Türkiye’nin askeri sanayiden sağlığa, altyapıdan eğitime kadar gerçekleştirdiği atılımlar video eşliğinde anlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajı okundu
Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayram mesajı da okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında Türkiye’nin küresel ölçekte itibarının arttırıldığını belirterek içeride de özellikle savunma sanayide gerçekleştirilen yatırımlara değindi ve mesajını sonunda Cumhuriyetin İlanının 99. Yılı'nın kutlu olması dileklerini sundu.

Yusuf Güney Cumhuriyet Bayramı konseri verecek

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri devam ediyor. Son olarak Pendik Sahil’de Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri düzenlenecek. Türk Pop Şarkıcısı Yusuf Güney, sevilen şarkılarını bu kez Cumhuriyet Bayramı için seslendirecek.

 

 

 

 


29 Ekim 2022