Atık yağ toplamada ilk

Pendik Belediyesinin 2015 yılında başlattığı Atık Yağ Toplama Kampanyasına marketlerden de destek geldi. “Bitkisel Atık Yağlar Markete, Destek Geleceğe” adlı Türkiye’de ilk olan projeyle kurumsal marketlere Atık Yağ Toplama İstasyonları kuruldu...

 • Nostalji rüzgarı yaşattılar

  90’lı yılların popüler müzik gruplarından Eda-Metin Özülkü, Pendik’te konser verdi. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’ni dolduran yüzlerce Pendikliye nostalji rüzgarı estiren ikili, şarkıları kadar esprileriyle de dinleyenlere hoşça vakit geçirtti.

 • Pendik’e hayran kaldılar

  ‘Eğiticilerin Eğitimi’ programı kapsamında Pendik’i ziyaret eden Etiyopyalı öğrenciler, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ile bir araya geldi. Spor ve kültür merkezlerini gezen öğrenciler çalışmaları merakla incelerken, hayranlıklarını dile getirdiler.

 • “En Çevreci Okul” seçilecek

  Pendik Belediyesinin ilkini geçen yıl düzenlediği "En Çevreci Okul" Yarışması için 2017 yılı başvuruları başladı.Yarışmada dereceye girecek okullara ödülleri, Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin tarafından verilecek.

 • Bir hatla 17 mahalle

  Metro hattının son durağı olan Tavşantepe’ye kolay ulaşım sağlamak amacıyla KM14 Ahmet Yesevi - Yenişehir İETT Hattı hizmete girdi. Yeni hat, Pendik’in 17 mahallesinden geçerek metro istasyonuna varıyor.

 • İBB Pendik'te ada yapacak

  İstanbul’un Marmara Denizi’ndeki 11 adasına yeni adalar ekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Pendik’e Su Sporları Adası inşa edecek. Pendik Sahili’nde Marina ile Pendik Tersanesi arasında hayata geçirilecek proje, birbiriyle bağlantılı 3 adadan oluşacak.

 • Aşk ile "evet" dediler

  Pendik’te nikâh tarihi için “14 Şubat Sevgililer Günü”nü seçen 23 çifte sürpriz yapan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, nikahlarını kendisi kıydı. Başkan Şahin, büyük bir coşkuyla “evet” diyen çiftlere ömür boyu mutluluklar diledi.

 • Teşekkürler, Kenan Amca

  Pendik Belediyesi kış mevsiminde karın tadını çıkarmaları için Van’ın Erciş ilçesine 500 kızak gönderdi. Çocuklar “Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin Amca’mıza teşekkür ederiz” yazılı pankartıyla Başkan Şahin’e teşekkür etti.

 • Ulu Camiler Bu Sergide

  15 Temmuz Şehidi Mustafa Cambaz için hazırlanan “Ulu Camiler Fotoğraf Sergisi” ziyarete açıldı. Açılışta duygusal bir konuşma yapan şehidin oğlu Alparslan Cambaz: “Bu sergiyle babamın en büyük hayali gerçekleşti.” dedi.

 • Arı Gibi Çalışıyorlar!

  Eski Hayır Çarşısı’nda kurulan “Engelsiz Atölye” faaliyete geçti. Atölyede deyim yerindeyse arı gibi çalışan engelliler ilk etapta Arıcılık Kursu için kovanla ilkokul öğrencileri için ahşap zekâ oyunu üretmeye başladı.

 • İş'te Pendik'te 8. buluşma

  İşverenle iş arayanları buluşturan “İş’te Pendik Buluşmaları”nın 8.si Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Stantları gezen Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın iş arayan ve işverenleri bir araya getirmeyi sürdüreceklerini belirtti.

 • Zift çukurundan mutlu yaşama

  Zift çukuruna düşen ve yaşam mücadelesi veren köpeğin imdadına Pendik Belediyesi Veteriner Ekipleri yetişti. Hekimlerin uzun uğraşları ve titiz çalışmaları sonunda eski sağlığına kavuşan köpek bakımevinde yeni sahiplerini bekliyor.

 • Harmandere’den teşekkür

  Yıllardır süren imar sorunu Pendik Belediyesinin yoğun gayretiyle çözülen Harmandere Mahallesi 3962 ada 6 ve 7 parsellerin sakinleri, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin'e teşekkür ziyaretinde bulundu.

 • Anne babalara sertifika

  Çocuklarında dikkat ve zekâ becerilerini artırmak isteyen anne babalara yönelik 6 haftalık atölye çalışmasını tamamlayan 130 katılımcı, eğitim sonunda düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

 • 15 Temmuz gazilerine tarihi gezi

  15 Temmuz Darbe Girişimine karşı koyarken gazilik mertebesine ulaşan vatandaşların gerek tedavileri gerekse tedavileri sonrası bir an olsun yanından ayrılmayan Pendik Belediyesi, kendilerine yönelik İstanbul’un tarihi ve eşsiz mekânlarına geziler düzenliyor.

 • İş fırsatları devam ediyor

  Pendik Belediyesinin iş arayanları ve işverenleri bir araya getirdiği “İş’te Pendik Buluşmaları”, 9 Şubat'ta gerçekleşiyor. 8.si düzenlenecek organizasyonda 16 firma ve kurum temsilcisi eleman alımı için görüşme yapacak.

 • Bu kez yabancı öğrenciler sordu

  Gençler Soruyor’un konukları bu kez Türkiye’de eğitim gören yabancı öğrenciler oldu. Başkanlık sisteminden yükselen dolara kadar birçok soruyu cevaplayan Başkan Şahin: “Fırsatları değerlendirin ve farkınızı ortaya koyun.” dedi.

 • Milli takıma bir sporcu daha

  Pendik Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Ali Ekrem Yılmaz, Tekvando Türk Milli Takım’ına seçilerek önemli bir başarıya imza attı. Ali Ekrem, daha önce Türk Milli Takımı’na seçilen Pendik Belediye Sporcusu Yaşar Doğukan Yardımcı’nın ardından bu başarıyı elde eden ikinci tekvandocu oldu.

 • Sömestr Kupası'nın şampiyonu

  Pendik Belediyesi ve Pendikspor işbirliğiyle düzenlenen “Şehit Yalçın Aran U-13 Sömestr Futbol Turnuvası”nı Çayırova Gençlik'i 3-'lik skorla yenen Pendikgücü kazandı. Şampiyon takım kupasını Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in elinden aldı.

 • Sağlıklı şehirler için işbirliği

  Sağlıklı Kentler Birliği üyesi Pendik Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği, şehir sağlık profili hazırlanması ve kriterlerinin belirlenmesi konusunda ilçe belediyelerine rehberlik edecek bir çalışma başlattı.

 • 9 Belediye PARDUS’a geçti

  İstanbul Anadolu Yakası İlçe Belediyeleri, Pendik Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen işbirliği protokolü imza töreniyle TÜBİTAK tarafından geliştirilen Milli İşletim Sistemi PARDUS’a geçti.