Okullara nakit yardımı başlıyor

Pendik Belediyesi okulların bakım onarım ve temizlik işlerinde kullanılmak üzere nakit yardımına başlıyor. Okullar bu mali desteği öncelikle temizlik görevlisi istihdamında kullanacaklar. Ayrıca boya, badana ve benzeri basit tamiratlar da bu ödenekten karşılanacak...

 • Özel güvenlik görevlisi olacaklar

  Pendik Belediyesi, sosyal yardımda bulunduğu aileleri “Özel Güvenlik Elemanı” Kursuyla meslek sahibi yapacak. Ailelerden seçilen 18-35 yaş arası kişilere yönelik ücretsiz kurs, ilk adaylarla eğitime başladı.

 • İskansız binalara mühür uyarısı

  Tamamlanmış yapıların iskan alma sürecini dijital ortama taşıyarak hızlandıran ve kolaylaştıran Pendik Belediyesi, iskanı bulunmayan binaların taşıdığı riskler konusunda vatandaşları uyardı.

 • 45. halı sahanın yapımına başlandı

  Pendik Belediyesi, kenti antrenman sahalarıyla donatmayı sürdürüyor. Nuh Kuşçulu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halı sahasının yapımını tamamlayan ekipler, 45. saha olan Güllübağlar İMKB Antrenman Sahası’nın inşasına başladı.

 • Pendik, tek yürek oldu

  Ellerinde bayrakları, gönüllerinde vatan sevgisiyle 10 Temmuz’dan itibaren alanı dolduran vatandaşlar, şehitler için dualar ederken vatan ve milli birlik için tek yürek oldu. Başkan Şahin, nöbetin son gününde de meydanları boş bırakmayan tüm Pendiklilere teşekkür etti.

 • Dört gecedir dolup taşıyor

  Pendik Belediyesinin düzenlediği 15 Temmuz etkinliklerine katılarak milli birlik ruhunu devam ettiren vatandaşlar, her gece Gazipaşa Meydanı’nı dolduruyor. Vatandaşlara hitap eden Başkan Şahin: “15 Temmuz akşamı hep birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde olacağız.” diyerek herkesi davet etti.

 • İşini kurmak isteyenlere yeni fırsat

  Pendik Belediyesi, kendi işini kurmak isteyenlere yönelik ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenliyor. 30 kişiyle sınırlı olan başvurular www.pendik.bel.tr internet adresinden alınıyor. Başvuru için son tarih 31 Temmuz.

 • Şehit kabirlerine ziyaret

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehidi Burhan Öner’le birlikte vatan müdafaasında canlarını yitiren şehitlerin kabirleri ziyaret edilerek dualar okundu.

 • 15 Temmuz etkinlikleri başladı

  “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri “Okçular Tepesi Resim Sergisi”yle başladı. Şehit eşleri ve gazilerin de katıldığı törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, tüm Pendiklileri hafta boyunca devam edecek etkinliklere davet etti.

 • Sporda 400 yetenekli çocuk

  43 bin 278 öğrencinin arasından sporda yetenekli 400 öğrencinin belirlendiği “Geleceğin Şampiyonları Sporcu Yetenek Tespit Projesi”nin tanıtımında konuşan Belediye Başkanı Dr Kenan Şahin, amaçlarının olimpiyat sporcularını erken yaşta keşfetmek olduğunu açıkladı.

 • Pendik yeniden meydanda buluşuyor

  Direnişin ve yeniden dirilişin 1. Yıldönümünde Pendik Belediyesi tarafından düzenlenecek “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleriyle Pendikliler 10 Temmuz’dan itibaren Gazipaşa Meydanı’nda vatan için demokrasi nöbetlerinde buluşacak.

 • Çocuklar için spor dolu bir yaz

  Pendik Belediyesi 8-16 yaş arasındaki çocuklar için basketbol, voleybol, masa tenisi, tekvando, sportif tırmanış, güreş, yüzme,okçuluk ve satranç olmak üzere 7 branşta ücretsiz yaz spor okulları düzenliyor. Kayıtların başladığı yaz spor okullarından 10 bin öğrencinin faydalanması hedefleniyor.

 • Harmandere'de muhteşem dönüşüm

  Harmandere Mahallesi’nde yıllardır süren imar ve tapu sorununu tek tek çözüme kavuşturarak kentsel dönüşümün önündeki engelleri ortadan kaldıran Pendik Belediyesi, gecekondular için inşa edilen lüks sosyal konutların da ilk etabını tamamlayarak hak sahiplerine teslim etmeye başladı.

 • 12 kilometrelik bağlantı yolu açıldı

  Kuzey Marmara Otoyolunun 12 kilometrelik Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı törenle birlikte trafiğe açıldı. Başbakan Yıldırım, 4 gidiş, 4 geliş yolun İstanbul’un trafik yükünü azaltacağını belirtti.

 • Pendik-Paşaköy bağlantı yolu açılıyor

  Dünyanın en geniş ve uzun asma köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 11 kilometre uzunluğundaki Pendik-Paşaköy Bağlantı Yolu, Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla 4 Temmuz Salı günü açılıyor.

 • 4. Milli Gemi törenle denize indi

  Kınalıada Korveti Denize İndirme ve İstanbul Fırkateyni İnşaa Başlangıç törenlerine katılmak üzere Pendik’e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan "2023 yılında savunma sanayinde dışa bağımlılığı tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.”dedi.

 • Terör örgütlerinin finansmanına darbe

  Pendik’te 500’e yakın işyerinde yapılan denetimlerde yurda kaçak yollardan sokulduğu belirlenen 7 bin pakete yakın sigara ele geçirildi. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, terör örgütlerine önemli bir kaynak sağlayan kaçak sigarayla mücadeleye devam edileceğini belirtti.

 • Sahil alanına dev otopark

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi yoğun araç trafiğinin yaşandığı ilçe merkezinin ihtiyacını büyük ölçekte karşılayacak dev otopark inşa ediyor. Sahil alanında 939 araç kapasiteli otoparkın önümüzdeki yıl tamamlanıp hizmete girmesi bekleniyor.

 • Öğrencilere doğayla iç içe kamp fırsatı

  Pendik Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen Diriliş Yaz Kampı için kayıtlar 3 Temmuz’da başlıyor. 14-17 yaş arası 500 öğrencinin faydalanacağı 4 günlük kampta şehit ve gazi çocuklarına, öksüz, yetim ve kimsesiz çocuklara öncelik tanınacak.

 • Kaymakama Bayramlaşmayla Veda

  Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve ilçe protokolü, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Pendiklilerle bayramlaştı. Niğde’ye “vali” olarak atanan Kaymakam Yılmaz Şimşek’in de katıldığı törende Başkan Şahin, Şimşek’e teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi.

 • Kabristanlara ücretsiz servis

  Pendik Belediyesi Arife ve Ramazan Bayramı’nın ilk gününde kabristanlara “Ücretsiz Servis Hizmeti” sağlayacak. İki ayrı güzergâhta hareket edecek servisler, ilçedeki tüm kabristanlara ulaşım gerçekleştirecek.

Etkinlik Habercisi